CoCO?
Noc Informatyka - nieformalne spotkanie naukowe pasjonatów informatyki.
GdzieGDZIE I KIEDY?
Data: 3 czerwca 2016 18:00
Klub Studio
ul. Budryka 4

Za ileZA ILE?
Noc Informatyka jest imprezą płatną. Cena wzrasta wraz z upływem czasu.
Obecnie wejściówkę można nabyć za 0 zł (szczegóły w rejestracji).
Po CoPO CO?
Spotykamy się, aby poszerzyć wiedzę i umiejętności, wymieniać sie poglądami oraz poznać ciekawe osoby z branży IT.

Poprzednie edycje

Noc Informatyka jest imprezą cykliczną. Zobacz, jak bawiliśmy się na poprzednich edycjach.

2015 – Noc Informatyka^9

Czas: 29 maja 2015
Miejsce: Klub muzyczny Forty Kleparz

Prelegenci

Michał Roztoczyński - Jak złożyć (całkiem) wydajny komputer do gier za 1000zł?

Prelekcja: Często jest tak, że nie dysponujemy dużymi środkami finansowymi, bądź też z różnych przyczyn nie chcemy wydawać na sprzęt komputerowy dużych pieniędzy. Czy pomimo napiętego budżetu, da się złożyć komputer który umożliwi zabawę w dzisiejszych grach? Za pomocą pewnej sprzętowej sztuczki postaram się na żywo pokazać, że jest możliwe połączenie teoretycznie niekompatybilnych podzespołów i uzyskanie niskim kosztem komputera, który pod względem jakości rozgrywki w grach zawstydzi konsole obecnej generacji.

Bio: Student II. stopnia informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjasta sprzętu komputerowego i szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Podkręca telefony komórkowe, monitory, napędy DVD, silniki spalinowe i przerzutki w rowerze.

Szymon Paluch - Hybrydowe aplikacje mobilne - Meteor

Prelekcja: Meteor to nowoczesny framework pozwalający tworzyć multi-platformowe aplikacje czasu rzeczywistego. Podczas prezentacji zostaną przedstawione podstawy działania tej technologi oraz praktyczne przykłady tworzenia aplikacji mobilnych.

Bio: Programista i przedsiębiorca, entuzjasta technologii internetowych i mobilnych. Ambasador framework’a Meteor w Krakowie. Prywatnie żeglarz i rockowy gitarzysta.

Łukasz Proszek - YAAI:WaT, Yet Another Ansible Introduction: With a Twist

Prelekcja: Do ansible prowadzono już wiele prezentacji wprowadzających. Zwykle jest to przeiterowanie po "Introduction" ze strony projektu. Autor postara się przedstawić swój pomysł na "Good Practice": Separacja środowisk, zależności w rolach, własne filtry i moduły.

Bio: Administrator systemów linuksowych. Fanatyk automatyzacji. Wyznawca piwa i makaronu.

Piotr Nosek - ...a więc chcesz własnego WhatsAppa?

Prelekcja: Niejednokrotnie pomysłem na startup lub ewolucję oferty dużej korporacji jest wdrożenie zupełnie nowej aplikacji VoIP/IM na smartfony. Z czym muszą się zmagać developerzy projektujący taki software? Problemy z TCP, stan dostarczenia, modele czatów grupowych, archiwa wiadomości, transfery plików oraz push notifications - nic dziwnego że praca przy projektach mobilnych potrafi przyprawić o ból głowy. Wykład ma na celu omówienie tych zagadnień oraz zaproponowanie rozwiązań problemów z nimi związanych.

Bio: Jestem developerem w polskim biurze Erlang Solutions od 5 lat. W maju mijają 3 lata odkąd zacząłem przygodę z XMPP i rozwijaniem serwerów dla aplikacji mobilnych. Prywatnie szczęśliwy mąż i autor uroczego, półtorarocznego forka. :)

Vladimir Mitiouchev - Odczarować systemd

Prelekcja: Systemd to projekt który od samego początku budzi wiele kontrowersji. Podczas prelekcji rozprawimy się z najpopularniejszymi mitami krążącymi na temat systemd oraz poznamy jego innowacyjne możliwości.

Bio: Vladimir "vovcia" Mitiouchev: Administrator GNU/Linux z szerokim doświadczeniem, aktualnie pracuje w R&D w firmie AVSystem.

Gerard Brożnowicz - Jak się dobrze sprzedać w sieci - czyli o samoprezentacji, portfolio i marce.

Prelekcja: Możesz być mistrzem w tym co robisz, ale co z tego, jeśli nie potrafisz przekuć tego na swój sukces? Warto przemyśleć prezentację własnej osoby, umiejętności, warsztatu i zdolności, by wykreować wizerunek specjalisty w branży, która nas szczególnie dotyczy. Kilka słów o kreowaniu marki, o budowaniu przyjaznego portfolio oraz o prezentacji swoich zdolności w sieci i nie tylko. Praktyczne wskazówki na sprawdzonych przykładach.

Bio: Grafik komputerowy z własnym studiem reklamowym www.gerart.pl i kilkoma większymi projektami w portfolio. Indywidualista otwarty na świat i konstruktywną krytykę. Na co dzień realizuje się w mniej lub bardziej twórczych działach, a po godzinach brnie w swoje pomysły i hobbistyczne realizacje.

Iwo Olszewski - Czy programiści zastąpią administratorów sieci?

Prelekcja: Koncepcja Software Defined Networking obiecuje rewolucję w sieciach komputerowych. Co to naprawdę oznacza i co nam da? Jak zastąpić protokoły routingu swoim własnym oprogramowaniem? Na co pozwala OpenFlow, najpopularniejszy protokół wykorzystywany w SDN? Jak osiągnąć jeszcze więcej, wykorzystując programowalne urządzenia sieciowe?

Bio: Programista full stack i architekt. Iwo spędził 3 lata w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym projektując i implementując nowe technologie i protokoły sieciowe. Zarządzał siecią w Javie i przetwarzał pakiety w asemblerze. Aktualnie pracuje jako programista systemowy w Akamai. Lubi wiedzieć dlaczego stos rośnie w dół, i czy ktoś kiedyś utrzymał TDD od początku do końca projektu.

Artur Kamiński - Jak żyć!? Jak żyć w konsoli.

Prelekcja: Opowiem, jak w konsoli dopasować do swoich upodobań dwa podstawowe narzędzia do komunikacji: czytnik e-maili (Mutt) i klienta IM (irssi). Pomoże nam w tym SSH, Tmux, Bitlbee i Vim.

Bio: Admin od ~20 lat. Krótka przygoda z Windows, Linux, Lotus Domino, gatewaye antyspamowe, cache'owanie HTTP, prywatne chmury z Linuxem, znów Windows, ale tym razem w chmurze. Firewalle Checkpoint, networking na Cisco i Nortelu. Monitorowanie. Developerka w Pythonie.

Miłosz Polak - Autentykacja i autoryzacja w aplikacjach o architekturze Single Page Application.

Prelekcja: Prawidłowo zaimplementowana autentykacja użytkownika jest podstawą każdej aplikacji internetowej.
W ciągu ostatnich lat, architektura budowania aplikacji WWW ewoluowała do postaci, w której istnieje precyzyjny podział pomiędzy interfejsem, a serwisami odpowiedzialnymi za wykonywanie zdalnych metod. Przeniesienie komunikacji do zapytań AJAX wykonywanych w tle, wykorzystanie REST oraz skalowalność w znaczący sposób zmieniły podejście do rozwiązań odpowiedzialnych za identyfikację użytkownika oraz zakresu przysługujących mu uprawnień.

Wykład stanowi praktyczny wstęp do standardu JSON Web Token (JWT), na przykładzie aplikacji zbudowanych w języku PHP (z wykorzystaniem frameworku Slim) oraz Java (Dropwizard). Zaprezentowane zostaną rozwiązania, które rozwiązują problem autentykacji i autoryzacji w aplikacjach zbudowanych w architekturze Single Page Application. Część prelekcji zostanie także poświęcona porównaniu do klasycznych rozwiązań oraz związanych z nimi zagadnień skalowalności.

Bio: Programista z 8 letnim stażem, aktywnie popełniający błędy na których zbiera kolejne punkty doświadczenia. Hołduje przysłowiu "Rozwiązania powinny być tak proste jak jest to możliwe, ale nie prostsze"

Krzysztof Zubek - Analiza wybranych przykładów zagrożeń.

Prelekcja: Rodzajów zagrożeń komputerowych jest bardzo wiele. Niektóre z nich łatwo zaklasyfikować do jednej ze znanych rodzin, inne wymagają dokładnej analizy i podjęcia często nie łatwiej decyzji. Czy analizowany program jest z całą pewnością zły, czy może tylko potecjalnie niepożądany. Na przykładzie kilku programów pochodzących z Chin, postaram się pokazać że potencjalne zagrożenie może nie być tak oczywiste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Bio: Jest studentem I roku informatyki, studiów drugiego stopnia na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz pracownikiem firmy ESET na stanowisku Detection Engineer I. Zajmuje się analizą niebezpiecznego oprogramowania.

Bartek Ratoń (Tivolt) - 4 lata na Youtube.

Arnold Sikorski - Deploy and Manage Applications At Scale with CoreOS & Docker.

Prelekcja: Podczas prezentacji wprowadzę Was w świat nowoczesnych narzędzi wspomagających proces budowania wysoce wydajnych aplikacji rozproszonych, poznamy Dockera oraz CoreOS. Ponadto omówimy jak tworzyć aplikacje oparte o architekturę mikroserwisów, wraz ze wsparciem procesów Continuous Integration i Continuous Delivery. Na koniec poruszymy również zagadnienie scentralizowanego monitorowania oraz przetwarzania metryk.

Bio: Software Architect / Team Leader w firmie Sointeractive.
Galeria: galeria na facebooku

2014 – Noc Informatyka^8

Czas: 30 maja 2014
Miejsce: Kawiarnia Cudowne Lata

Prelegenci

Tomek Cejner - Poznaj Objective-C - wstęp dla niezorientowanych

Prelekcja: Objective-C to egzotyczny język, którego prawie nikt nie używa, ale za sprawą boomu na iPhone zdobywa popularność. Aby oszczędzić Wam konieczności wczytywania się w dokumentację, chciałbym przedstawić język, środowisko uruchomieniowe i fragmenty biblioteki standardowej, które zasługują na uwagę nie tylko dlatego, że zbudowany na nich jest iOS i Mac OS X.

Bio: Pracuję jako programista od ponad 11 lat. Dużą część tego czasu spędziłem w świecie enterprise Java i programowania backendu, ale przejawiałem niezdrowe fascynacje porgramowaniem gier oraz aplikacji na smartfony (począwszy od Symbiana). Pracuję obecnie w SmartRecruiters gdzie rozwijam aplikację na iOS oraz architekturę backendu dla apek mobilnych. Najczęściej używane przeze mnie języki należą do moich ulubionych: JavaScript, Objective-C, Ruby i Lua.

Gynvael Coldwind - Food for thought - kilka przemyśleń na temat bezpieczeństwa IT

Bio: Security researcher, programista, reverse-engineer, bughunter, a także kapitan teamu CTF Dragon Sector. Na co dzień pracuje w szwajcarskim oddziale Google na stanowisku Information Security Engineer. Tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej, polecamy jego bloga - gynvael.coldwind.pl.

Konrad Dzwinel - SPAR Handleliste - case study hybrydowej aplikacji mobilnej

Prelekcja: W ramach współpracy z Norgesgruppen, największą na norweskim rynku firmą zajmująca się handlem produktami spożywczymi, Making Waves wykonało hybrydowe aplikacje mobilne dla trzech sieci sklepów: Spar, Kiwi oraz Meny. Od roku mam przyjemność pracować w dwóch z tych projektów w roli programisty JavaScript. W tym okresie zgłębilem swoja wiedzę dotyczącą tworzenia wydajnych rozwiązań web'owych, poznałem wiele połapek czychających na developer'ów hybrydownych aplikacji, jak również uroki i wady pracy z iOS'em oraz Android'em. W ramach prezentacji chciałbym opowiedzieć o strukturze naszych aplikacji, przyjętych rozwiązaniach i problemach z którymi musieliśmy się zmierzyć.

Bio: Konrad jest programistą z sześcioletnim doświadczeniem. Początkowo zajmował się on głównie technologiami back-end'owymi, obecnie pracuje jako front-end developer w Making Waves Polska. Na codzień zajmuje się dużymi aplikacjami JavaScript i organizuje wewnętrzne szkolenia. Po godzinach rozwija rozszerzenia do przeglądarki Chrome, eksperymentuje z rozmaitymi technologiami front-end'owymi, prowadzi warsztaty i prezentacje. W tym roku Konrad dołaczył do programu Google Developers Experts jako ekspert z zakresu Google Chrome.

Bartosz Kowalik - Proxy to Scala

Prelekcja: Scala to język, który został opublikowany w 2003 roku. Działa on na Java Virtual Machine i wnosi powiew świeżości wprowadzając ogromne możliwości. Scala jest językiem obiektowo funkcyjnym co za tym idzie można tworzyć bardzo czysty i przejrzysty kod. Możliwości Scali to miedzy innymi: silne typowanie w czasie kompilacji, pattern matching, lambda expressions, implicit view oraz implicit context.
W prezentacji pokażę prosty serwer proxy napisany w oparciu o framework Akka. Akka jest implementacją modelu aktorów dobrze znany chociażby z języka Erlang. Skoncentruję się na pokazaniu możliwości języka oraz frameworka. Przez samą prezentację chciałbym zainteresować Scalą nowe osoby.

Bio: Jestem programistą Scali w firmie Comarch. Swoje projekty realizuje we frameworkach wspieranych przez Typesafe. Interesuję się programowaniem funkcyjnym.

Vladimir Mitiouchev - Kamera 3D i śledzenie ruchu

Prelekcja: Prezentacja kamery 3D oraz live streaming obrazu anaglificznego. Dodatkowo pokazana zostanie metoda śledzenia ruchu za pomocą GPU i proste techniki sztucznej inteligencji.

Bio: Administrator systemów GNU/Linux z szerokim doświadczeniem. Aktualnie pracuje w branży email marketingu.

Grzegorz Nosek - Niech strace

Prelekcja: Jak trwoga to do loga, a jak w logach nic nie ma? `strace` to niezastąpione narzędzie do diagnostyki, które pozwala ustalić, co naprawdę robi Twój program i dlaczego nie to, co trzeba. Prezentacja pokaże, jak go używać i jak zrozumieć (przynajmniej częściowo) jego wyniki. Target: średnio zaawansowani admini Linuksowi (zaawansowani strace'a znają i pewnie używają codziennie, ale może nie wszyscy); ewentualnie też początkujący ale raczej ambitni.

Bio: Zbyt doświadczony admin Linuksów i programista systemowy, Chief Tinkering Officer w MegiTeam. Leniwy do szpiku kości, automatyzuje wszystko, co musi zrobić trzeci raz.

Maciej Lasyk - Ghost in the shell

Prelekcja: Życie opiera się na vimie, tmuksie i zsh. W nich drzemie irc, xmpp, twitter, poczta, rssy a nawet facebook i evernote. Jednak to tylko początek. Zapraszam Was do króliczej nory, na której końcu odkryjesz zupełnie inny świat - pełny barw, organizacji i pozbawiony... myszy :)

Bio: (sec|sys|dev)Ops z 12+ lat doświadczenia. Wyznaje Basha, ZSH i Pythona; Wolne chwile spędza w górach albo na szosie. Kontrybutor w Fedora Project.

Igor Sawczuk - Zaciemnianie kodu w aplikacjach Android

Prelekcja: Postprodukcja jest równie ważnym elementem co samo kodowanie. W dzisiejszych czasach nierealnych deadline'ów zapominamy, że kod, który umieścimy w smartfonie użytkownika może być przeglądany przez różnego rodzaju "badaczy". Podczas prezentacji zademonstruję techniki zaciemniania kodu w aplikacjach Android oraz podstawowe reguły bezpieczeństwa stosowane przy postprodukcji.

Bio: Full stack developer, 5+ lat doświadczenia jako backendowiec. Ulubione tematy to Android i AngularJS. Obecnie R&D Ninja w firmie Evercode. sawczuk.me

Jacek Siuda & Paweł Bartkiewicz - Deep inspection i techniki ewazji

Opis wkrótce.

Łukasz Taczuk & Jakub Kramarz - Noc Informatyka Board - Making-of

Opis wkrótce.

Kuba Wasielak - NoCaptcha - czyli boty zostają za drzwiami

Prelekcja: NoCaptcha to zbiór metod zabezpieczających formularze internetowe bez konieczności przepisywania tekstów z obrazków. W ramach prezentacji opowiem, dlaczego warto zacząć myśleć o alternatywach popularnej captchy oraz o tym, ja jak je stosować. Zaprezentuję również autorską paczkę w Django do zautomatyzowanego zabezpieczania formularzy.

Bio: Programista Python, wielbiciel Django, zagorzały fantasta - obecnie backendowiec w firmie Grand Parade.

Michał "Rysiek" Woźniak - Not free as in beer

Prelekcja: Choć rozróżnienie na free as in freedom oraz free as in beer (wolne i darmowe) oprogramowanie podkreślane jest od zarania dziejów ruchu wolnego oprogramowania, często nadal jako najważniejszą zaletę otwartoźródłowych programów traktuje się to, że najczęściej są darmowe. Czas zacząć poważnie traktować to rozróżnienie. Doskonale pokazał to Heartbleed -- kluczowa biblioteka stosowana przez największych rozwijana była przez niewielki, niedofinansowany zespół. Koszty tego Heartbleed nadal są szacowane. Można było ich uniknąć, gdyby użytkownicy wolnego oprogramowania solidarnie wspierali ekosystem, na którym opierają swoje działania.

Bio: Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, prywatności, edukacji medialnej. Działacz społeczny, propagator wolnego oprogramowania i otwartych technologii w edukacji, działaniach publicznych i biznesie.
W latach 2006-2012 administrator sieci, a następnie kierownik techniczny, Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na WEiTI, PW. Wiceprezes (od 2011r.), po czym (od 2012r.) Prezes Zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania.
Uczestnik szeregu konsultacji społecznych i debat publicznych o tematyce związanej z nowymi technologiami, prywatnością, cenzurą sieci, retencją danych, dostępem do informacji publicznej, czy reformą prawa autorskiego, m.in. dotyczących Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, implementacji Dyrektywy o Ochronie Dzieci w Internecie, ACTA, projektu otwartego e-podręcznika dla polskich szkół czy zarządzania Internetem.
Współautor Katalogu Kompetencji Medialnych oraz materiałów do edukacji medialnej w ramach współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska oraz Fundacją Panoptykon. Trener z zakresu podstaw prawa autorskiego i wolnych licencji, współpracujący z Koalicją Otwartej Edukacji.
Członek-założyciel Warszawskiego Hackerspace, aktywny członek społeczności hakerskiej w Polsce i poza jej granicami.
http://rys.io/
Galeria: galeria na facebooku

2013 – Noc Informatyka^7

Czas: 25/26 maja 2013
Miejsce: Klub studencki „Bakałarz”

Prelegenci:
 • Marcin Drużkowski - Jak przechować i przetworzyć te wszystkie dane?

  BigData - case study portalu.
  W prezentacji postaram się pokazać ogrom danych spływających do Nas z wielu miejsc.
  Zwrócę uwagę na skalę problemów i architekturę które pomaga nam te problemy rozwiązywać.
  Przedstawię open-source'owe technologie takie ja: HDFS, MapReduce, Hive, HBase i Flume.

  Bio: Programista teamu BigData w Onet.pl, zainteresowany wszystkim, co związane z eksploracją i przechowywaniem danych.
 • Tomasz "LAFK" Borek - Co ja wiem o testowaniu.

  Jest duży szum wokół testowania programów. TDD, BDD, ATDD, skróty latają na prawo i lewo. Definicje znajdziesz jakie zechcesz. Jak zwykle pragmatycy wojują z dogmatykami, a w każdej wojnie pierwszą ofiarą jest prawda.

  Spróbuję to cokolwiek uporządkować, nie narzucając "jedynej słusznej drogi". Temat nie zmieści się w 45 minutach, ale jak nie zdążę czegoś powiedzieć, powiem gdzie szukać. Głównie skupię się na testach jednostkowych oraz na tych aspektach testowania o których mało się mówi, a warto.

  O czym zatem będzie:
  Czy i kiedy warto testować.
  Co i jak.
  O samych testach.
  O drodze do testowania (tu będzie TDD itp.).
  Pułapki, sposoby, wreszcie narzędzia - głównie Javove, lecz nie tylko.


  Dla znających temat dobrze: to prezentacja od podstaw, ale zapraszam i tak.

  Bio: Lubię: uczciwych, piszących czytelny kod, mówiących "nie", kiedy trzeba.
  Nie lubię: zbędnego kodu, robienia czegoś "bo można, więc czemu nie", Pracuję w Lumesse, jako architekt, udzielam się w SCKRK, głównie organizując kata.
 • Piotr Konieczny - prelekcja niespodzianka
 • Marek Magryś (Tezar) - Czym różni się superkomputer od komputera?

  Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak oczywista jak może się początkowo wydawać. Podczas prezentacji autor opisze w jaki sposób zbudowane są nowoczesne superkomputery, jakie problemy wiążą się z ich eksploatacją, do czego są używane i czy można je zastąpić komputerami PC.

  Bio: Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, pracownik Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, jeden z administratorów Zeusa, najszybszego polskiego superkomputera.
 • Vladimir Mitiouchev (Vovcia) - Uwierzytelnianie serwerów pocztowych.

  W prezentacji zostaną przedstawione techniki podpisywania oraz weryfikowania nadawcy wiadomości email na serwerach wysyłających oraz odbierających pocztę. Wdrożymy również weryfikację wpisów SPF oraz omówimy na przykładach ich działanie.

  Bio: Administrator systemów GNU/Linux z szerokim doświadczeniem. Aktualnie pracuje w branży email marketingu.
 • Tomek Oleksa - Arduino based RC Car

  Cztery kółka, Arduino, lapek i trochę elektroniki w praktycznym użyciu, czyli prezentacja jak zrobić własnego robota sterowanego laptopem.

  Bio: Admin z zawodu, elektronik z doświadczenia, gracz z pasji, a w wolnych chwilach tańczy salsę.
 • Piotr (ViruS) Sikora - Prezentacja na temat kryptowalut.

  Prelekcja o kryptowalutach peer-to-peer z głównym naciskiem na Bitcoin. Podczas prezentacji zostanie opisany system działania przesyłania transakcji, jak działa generowanie BTC, przykładowy sposób odbierania BTC w PHP.
  Przedstawione zostaną także plusy i minusy sieci Bitcoin oraz paru pokrewnych kryptowalut peer-to-peer (tj. Litecoin, Solidcoin, Namecoin).

  Bio: od 2005 roku zajmuje się głównie administracją
  i optymalizacją. Współtwórca paru gier przeglądarkowych. Aktualnie partner firmy Timeless tworzącej i rozwijającej gry przyglądarkowe oraz aplikacje web-owe.
 • Łukasz Taczuk - Google Translate tu nie pomoże!

  Załóżmy, że mamy przed sobą skompilowany program w postaci pliku exe. Po grecku. Albo po chińsku. Teoretycznie, jesteśmy skazani na uczenie się szlaczków na pamięć albo (jak to często ludzie robią) na nieporęczne zerkanie na zrzuty ekranu z dodanymi napisami, które wyjaśniają co dany guzik robi. A nieprawda! Nie dość, że jesteśmy w stanie przetłumaczyć wstawione na sztywno ciągi znaków, to proces ten możemy całkowicie zautomatyzować na wypadek wydania nowszej wersji programu. Wystarczy odrobina wiedzy na temat plików wykonywalnych i szczypta niekonwencjonalnego myślenia.

  Bio: Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Programista. Ma za sobą udział jako prelegent w konferencjach takich jak SecurityBsides czy właśnie Noc Informatyka oraz wiele, wiele lightning talków (m.in. na Confidence). Amatorsko fotograf, żeglarz i survivalowiec. Wieczory poświęca na zgłębianie tajemnic inżynierii wstecznej.
 • Jacek Złydach - Prezentacja na temat drukarek i druku 3D.

  Autor opowie czym jest druk 3D, przybliży metody działania oraz przeznaczenie. Dowiemy się jak zacząć z drukiem 3D, a w szczególności jak rozpocząć budowę drukarki. Prelegent opowie o własnych doświadczeniach z budowy i uruchamiania takiego urządzenia, a również poruszy temat konsekwencji społecznych druku 3D, obecnych oraz tych w przyszłości.

  Bio: Jest studentem V roku Informatyki Stosowanej AGH; programuje od 10 lat. Wyrósł ze środowiska amatorskiego gamedevu, teraz pracuje w webdevelopmencie. Programuje w wielu językach, często bardzo odmiennych od siebie, jak np. PHP i Erlang, czy C++ i Lisp.
Galeria: galeria na facebooku

Video:

2012 – Noc Informatyka^6

Czas: 11/12 maja 2012
Miejsce: Klub „Rotunda”

Prelegenci:
 • Vladimir Mitiouchev - Kopie zapasowe dużych danych w linuksie
 • Dominik Mostowiec i Krzysztof Studziński – Cloud@Onet
 • Jakub "Unknow" Mrugalski - Niestandardowe metody ataku na aplikacje webowe
 • Rafał Skóra, Megatel – Dlaczego topnieją lodowce czyli klaster obliczeniowy i siła jednego TFLOPS`a
 • Łukasz Taczuk – $Wake up, Neo - przejmowanie zdalnego terminala
 • Jacek Złydach – Autostopem przez Informatykę

2011 – Noc Informatyka^5

Czas: 3/4 czerwca 2011
Miejsce: Klub studencki „Bakałarz”

Prelegenci:
 • Konrad Malawski - Lightning Fast Android Intro
 • Piotr Nosek - Erlang i hosting plików z serwisem Streamfile
 • Marcin Piotr Pawłowski – Era IPv6 nadchodzi – przygotujcie się!
 • Łukasz Taczuk - Kelner! W mojej grze jest PerfHUD!
 • Jacek Złydach - Programowalny język programowania
 • Krzysztof Zubek - Emulacja złośliwego kodu w systemie Windows
Galeria: galeria na facebooku

2010 – Noc Informatyka^4

Prelegenci:
 • Michał Budzyński – MMORPG w przeglądarce – JavaScript i rzut izometryczny
 • Mariusz Grabysa – Fundusze unijne dla informatyki
 • Sebastian Guzik – SEO – Search Engine Optimization
 • Jakub Król i Jakub Syty – Optymalizacja w Delphi, PHP, SQL
 • Piotr Pyciński – Budowa systemów klastrowych
 • Łukasz Taczuk – Mod-spam, czyli Apache wypowiadają wojnę viagrze
 • Krzysztof Zubek – Dll Injection&Hooks

2009 – Noc Informatyka^3

Miejsce: klub studencki „Bakałarz”

Prelegenci: Galeria: galeria na facebooku Video:

2008 – Noc Informatyka^2

Miejsce: salka imprezowa akademika „Akropol”
Galeria: galeria na facebooku

2007 – Noc Informatyka

Miejsce: salka imprezowa akademika „Akropol”
Galeria: galeria na facebooku

Wspierali Noc Infomartyka:

Uniwersytet Pedagogiczny Dziennik Internautów Love Kraków PLUG Niebezpiecznik Podaj Dalej

dlaStudenta.pl Kraków Nasze Miasto PTI

OSWorld Radio 17 Freshmail
Podaj dalejPodaj dalej