CoCO?
Noc Informatyka - nieformalne spotkanie naukowe pasjonatów informatyki.
GdzieGDZIE I KIEDY?
Data: 9 czerwca 2018 18:00
Miejsce: Klub Studencki Żaczek
Za ileZA ILE?
Noc Informatyka jest imprezą płatną. Cena wzrasta wraz z upływem czasu.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie rejestracji.
Po CoPO CO?
Spotykamy się, aby poszerzyć wiedzę i umiejętności, wymieniać sie poglądami oraz poznać ciekawe osoby z branży IT.

Call For papers

Jeśli możesz, nie opisuj - pokaż!
Jeśli możesz, nie pokazuj - zrób!

Swoje slajdy z kilobajtami tekstu czcionką 10pt zostaw na inne konferencje. Możesz przekazać część treści za pomocą zdjęć lub klipów wideo? Super! Możesz zrobić live-coding i pokazać to samo na żywo lub wręcz poprowadzić mini-warsztat? Jeszcze lepiej!

W swoim zgłoszeniu podaj nam:
 • Imię i nazwisko
 • Adres e-mail
 • Tytuł prezentacji
 • Krótki abstrakt
 • Bio - czyli kilka słów o sobie, w formie gotowej do publikacji
 • Długość prezentacji*
 • Preferowana godzina wystąpienia (między 19:00 - 3:00)
 • Ewentualne zapotrzebowanie na dodatkowy sprzęt lub oprogramowanie potrzebne w czasie prezentacji (poza laptopem z systemem operacyjnym, pakietem office i rzutnikiem)
 • (opcjonalnie) wybrany link związany z prowadzoną działalnością (np. własna strona www), który moglibyśmy załączyć przy publikowaniu informacji o prelekcji

Priorytetyzowane będą zgłoszeia zawierające wszystkie wymienione punkty!

Prelekcja będzie nagrywana. Jeżeli z jakichś powodów nie wyrażasz zgody na upublicznienie materiałów z prelekcji, prosimy o wyraźnie zaznaczenie tego faktu w zgłoszeniu!

* Przyjmujemy zgłoszenia w dwóch kategoriach:
 1. Prelekcje: 30-60 min.
 2. "Lightning talk": 3-10 min.

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja!

Prelegenci

Poniżej przedstawiamy tegorocznych prelegentów Nocy Informatyka! Brakujące informacje będziemy uzupełniać na bieżąco.

Miłosz Polak - AI inaczej niż modnie, czyli przyjazny wstęp do regresji symbolicznej

Prelekcja: AI ekspres do Hypeburga odjechał, a w składzie same wagony w klasie sieci neuronowych. Zapraszam do wyglądnięcia przez okno i poznania innych - równie ciekawych i przestarzałych technologii, które nie załapały się w trasę. Obiecuję, że na wykładzie poznasz kilka nowych definicji stanowiących doskonały temat na kolejne cocktail party IT.

Bio: Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem, entuzjasta stwierdzenia że wszystko powinno być tak proste jak to tylko możliwe, ale nie prostsze.

Tomasz Konieczny - Insecure by design

Prelekcja: Gdy na firmowym parkingu jest zaparkowana Tesla należąca do CEO a w biurze siedzi QA nie może się to skończyć inaczej, niż sprawdzeniem jak „wszystko” w niej działa. Kluczyk do ręki... i można zacząć „testy”. A w zasadzie nie kluczyk a aplikacja mobilna, która umożliwia jego zastąpienie. Przy jej pomocy można sprawdzić naładowanie baterii czy lokalizację samochodu, ale możliwe jest również m.in. sterowanie klimatyzacją, zatrąbienie klaksonem, otwarcie drzwi oraz bagażników czy nawet uruchomienie samochodu. Wydawać by się mogło, że przy tak szerokim dostępie do różnych funkcji samochodu aplikacja powinna być zabezpieczona niczym Fort Knox. Nic bardziej mylnego.

Bio: Senior QA Engineer w XSolve zajmujący się głównie automatyzacją testów, ale często wykonujący również zadania DevOpsowe. Prywatnie użytkownik Linuksa interesujący się Blockchainem, szeroko pojętym wolnym oprogramowaniem oraz technologią. Występował już na: TestWarez (dwukrotnie), Quality Excites, ConSelenium oraz Uszanowanko Programowanko.

Więcej informacji wkrótce!

Podaj dalejPodaj dalej